Jdi na obsah Jdi na menu
 


loonapix_14191116771078555204.jpg

 

 

30.7.2011

Farma Výrov

Začátkem července 2011 se smečka a páníčci přestěhovali na samotu do Výrova u Husince, kde začínají budovat farmu, která zatím čítá 78 ovcí, 49  slepic, 9 housat, 6 koz, 3 čuníky a jednu křepelku. Vše zrzavci důkladně střeží a jsou všichni moc spokojeni. Výběh ohromný a les u domu to je to co jsme všichni potřebovali.

Pár fotek zde

 

21.5.2011

Arisovo zkoušky vloh

Na den 21.5. jsme přihlásili Arise na zkoušky vloh. Doufali jsme, že konečně dospěl a zkoušky zvládne. Už ráno bylo vidět, že bude pořádný pařák. Páníček a Aris jeli sami a panička byla doma s háracíma holkama. V 9 hodin páníček volal číslo losu 5. V 11 hodin ještě nebyli nařadě, ale předcházející psi odcházeli z pole se známkami 2 a 3. Ve 12.30 měl Aris splněno a čekalo se na vystavování na vypouštěné zvěři. Aris opět uspěl. Při závěrečném vyhlášení Aris obdržel 204 bodů, ale limitní známka 2 z hledání-rychlost jej poslala do II.ceny. Nato, že nebyla žádná zvěř a teplota 30 stupňů, Aris předvedl docela slušnou práci.

diplom a tabulka zde

 

31.12.2010

Silvestrovský hon v bažantnici Černiš

Každý rok jsme pozváni poslední den v roce na bažantí hon do bažantnice Černiš. Jde celá smečka - Angie, Enny, Desi a Aris. Už ráno jsme věděli, že se děje něco co nám udělá radost. Když jsme všichni dostali reflexní obojky bylo jasno: jde se na hon. Nasedli jsme do auta a štěkotu dorazili do bažantnice. Arísek dával najevo, že holky jsou pouze jeho hlasitým štěkotem na okolní psy. V lečích už mu bylo jedno kde jsou holky, protože měl hodně práce s hledáním a nošením bažantů.Zrzavá smečka, ale i ostatní psi předvedli dobrou práci a na výřadu bylo 40 kusů kohoutů a 62 kusů slepice bažantí zvěře. Po ukončení honu zazněla u výřadu čestná salva na poctu Sv.Huberta a Diany. Poslední den roku byl vydařený.

                                                                                                         zrzavci   

Krásný a lovecky vydařený rok 2011 přeje zrzavá smečka - Angie, Enny, Desi a Aris

Pár fotek z honu zde

 

 

19.12.2010

Hon v MS Roudné

V sobotu 18.12.2010 jsme se dostavili nedaleko Č.Budějovic do MS Roudné, kde se konal hon na drobnou a dvě leče na černou zvěř.

V prvních dvou lečích jsme viděli pouze srnčí a na prasata jsme nenarazili. Další leče byli na bažanty divoké a vypouštěné. Bylo dost sněhu a chůze nebyla snadná. Honu se opět zúčastnili Angie a Aris. Po skončení honu bylo na výřadu krásných 45 kusů bažantích kohoutů. Následovalo posezení s občerstvením a nechyběl ani myslivecký soud. Příjemně unaveni jsme jeli domů za zbytkem smečky.

foto z honu zde 

 

 

14.12.2010

Hon v HS Dubičné Vráto

Na sobotu 11.12.2010 jsme dostali pozvání na bažantí hon od Honebního společensta Dubičné Vráto. Jelikož Enny hárá musela zůstat doma, a aby jí nebylo smutno zůstala i  Desinka. Takže honu se zůčastnil Aris a Angie. Počasí nic ioc, ale nakonec bylo dobře. Dost jsme se nachodili a i s vypuštěnýma bažanty bylo na výřadu 37 kusů. Poté následovalo občerstvení v nedaleké hospůdce. Domů jsme odjížděli v odpoledních hodinách za zbytkem smečky.

pár fotek zde

 

20.11.2010

Hon Strážkovice

V sobotu jsme byli pozváni na bažantí hon do nedalekých Strážkovic. Honu se zúčastnila Angie a syn Aris. Zahájení bylo v 10 hodin a byla pořádná mlha. Po 1.leči jsme se rozhodli, že půjdeme s psíkama do leče kde mají větší možnost prokázat svou práci. Aris několikrát krásně vystavil bažanty a s mamkou Angie hlásili bažanty hřadující na stromě. I při aportování se rodinka- Angie a Aris sešli u jednoho bažanta a po chvilce Aris musel uznat, že Angie bažanta nepustí a ani ho nikomu nedá jen páníčkovi. Aris a Angie krásně pracovali a také po konečném výřadu 131 kusů bažantí zvěře byli patřičně unaveni.

foto z honu zde

 

22.10.2010

Akira-Růža a PZ

Krásný datum 20.10.2010 jsme se dozvěděli ještě krásnější zprávu, že Akira-Růža úspěšně dokončila podzimní zkoušky. Zkoušky se konaly v Liberci a Růža skončila na pěkném pátém místě v I.ceně s 262 body a nosem 4. Tímto splnila poslední podmínku pro udělení chovnosti.

Moc děkujeme majiteli a přejeme ať mu chovná fenka dělá radost.

dokumenty z PZ zde

 

19.9.2010

Sobotní a nedělní hon na kachny

Na sobotu 18.9.2010 jsme byli pozváni MS Dunajovice na hon na kachny, kde v sobotu mělo MS hosty a my jsme byli jako psovodi. Na sobotní hon šla Enny a Aris. Počasí bylo super, kachny dobře létaly a střelci se snažili. Po 1. leči bylo na výloži 116 kachen, 3 lysky a 1 holub. V druhé leči se hodně snažil Arísek, našel zalíbení v plavání a odevzdávání kachen a po 2.leči bylo na výřadu 287 kachen, 3 lysky a jeden holub. Enny se také snažila, jen se jí moc nechtělo přinést lysku. Po odevzdání panička věděla proč. Byla křídlovaná a dost rozlobená a tak si zobla do paničky ruky. Sobota byla úspěšná a pár fotek zde  

V neděli jsme ráno opět vyrazili směr Dunajovice, ale v jiném složení - Angie a Aris a tentokrát jako střelci. Páníček si vzal profesorku Angie a panička šla s mladíkem Arískem.  V první leči si Aris dobře zanosil a také pronásledoval s maminou Angie křídlovanou kachnu. Nakonec vše přenachal zkušené zrzavce a myslivci se dohadovali zda ji Angie dostane nebo ne. Kachna byla zákeřná a co chvilku se potápěla, ale to Angience vůbec nevadí a ještě více ji to povzbuzuje. Po chvilce se ozvalo:  "nevěřil jsem tomu, ale ona ji opravdu dostala!!" Na konci druhé leče si Angie a Aris udělali krásnou dohledávku. S páníčkem obešli rákosí rybníku s úspěchem dohledaných kachen. Nedělní výřad byl také krásný kde bylo 167 kachen. Foto zde

Děkujeme MS Dunajovice za příjemný víkend a těšíme se na středeční tah do Cepu kam půjde zase zrzavé komando

 

17.9.2010

Memoriál MVDr. Jiřího Michálka

Dne 11.-12.2010 se konala v okrese Olomouc vrcholová  klubová soutěž ohařů Memoriál MVDr Jiřího Michálka. Soutěž se skládala z podzimních a speciálních vodních zkoušek ohařů s mezinárodní účastí se zadáváním titulů CACIT, res.CACIT, CACT, res, CACT a Klubový vítěz.

Na tuto soutěž pilně trénovala a přihlásila se  i naše odchovankyně Akira - Růža. Na podzimních zkouškách bohužel nevystavila pernatou a tím PZ nedokončila a tak si to vynahradila druhý den na SZVP a skončila v II ceně. Za tento úspěch Růže a páníčkovi gratulujeme a držíme palce na dalších zkouškách.

výsledková tabulka zde

 

11.9.2010

Hon na kachny v MS Borek Cep

Dnes jsme byli pozváni do MS Borek Cep na hon na kachny. Pobrali jsme všechny zrzavce a vyrazili. Počasí bylo nádherné a tak už jen, aby kachny létaly. Po přivítání a nástupu jsme šli na první leč. Páníček šel s Angienkou na hlubší vodu a Arísek, Ennynka a Desinka byli s paničkou a ml. Luckou více u břehu. Všichni se pěkně předvedli. Ennynka nosila kachny a párkrát je předala Arískovi. Desinka krásně prohledávala rákosí. I Arísek z rákosí donesl kachnu. Angienka pracovala s páníčkem taky super. Na výřadu nakonec bylo 97 kachen, Po ukončení honu a rozdělení zvěřiny jsme se sešli na posezení v hostinci. Zde byl vyhlášen Král honu a proběhla i tombola. Pochopitelně nechyběl gulášek a muzika. Byl to opravdu krásný hon.

Pár fotek zde

                                                                                                  zrzavci

 

5.9.2010

Pohár Premonstrátského kláštera

 
Dne 4.-5.9.2010 pořádal OMS Písek Pohár Premonstrátského kláštera. Zkoušelo se PZ, SZVP a přinášení lišky přes ohrádku se zadáním titulu CACIT,Res.CACIT a CACT, Res.CACT
Přihlásili jsme Angie a vyrazili jsme. Angie se zkoušek už dlouho nezúčastnila, je spíše využívána v myslivosti na honech.
Na zkoušky se dostavilo pouze 9 ohařů. 4x Maďarský ohař krátkosrstý, 1x Irský setr, 1x Auvergneský ohař, 1x Český fousek, 1x NO a 1 Italský spinone.
Po přivítání a nástupu následovalo přinášení lišky přes ohrádku. Dva MOK získali známku 4, jeden – Angie známku 2, 3x byla udělena známka 1 a tři ohaři byli ohodnoceni 0.
V sobotu se konaly PZ, které dokončilo 7 psů. Na prvních třech místech skončili zástupci plemene Maďarský ohař. Angie si odnesla pěkné 3. místo. Tito ohaři měli našlápnuto na Pohár a tak jsme s Angie vyrazili i v neděli. Začalo to dobře až na předposlední disciplíně páníček Angie odvolal. Nechtělo se ji znovu do kopřiv pro kachnu a tak jsme jeli domů.
 Angie si od zkoušek dá pohov a budeme se věnovat nejmladšímu členu smečky Ariskovi.

 

31.12.2009

Silvestrovský hon

31.12.2009 jsme se zúčastnili jako každý rok silvestrovského honu v bažantnici ČERNIŠ. Ráno se zabalila svačina, páníčci oblékli zelené oblečky a už jsme věděli, že celá smečka někam jede. Cestu jsme si pamatovali a tak před příjezdem do bažantnice jsme pěkně dali najevo, že už víme kam se jede a co bude. Počasí sice nebylo zimní, ale zase nepršelo. Páníček si vzal brokovnici a panička šla bez pušky, aby se lépe mohla věnovat zrzavcům. Konalo se pět lečí a i když při nástupu bylo řečeno, že je zde málo bažantů, vyřádili jsme se všichni. Největší radost nám udělal Aris, který krásně dohledával a nosil i křídlované bažanty. My holky jsme už skoro jako profesorky a tak jsme se krásně vydováděly. Na výřadu bylo 91 kusů bažantí zvěře. Poté následovalo posezení a zapití starého roku. Už teď se těšíme na další loveckou sezonu.

pár fotek z honu zde                                                čtyřčlenná zrzavá smečka 

 

19.12.2009

Hon na Slovensku

Velice rádi jsme přijali pozvání na zaječí hon. Tentokrát jsme jeli na Slovensko do poĺovníckého združenie Topoĺníky. Myslivecký hospodář Fero Varga nás všechny přivítal, nejprve ve slovenském jazyce a poté maďarsky. V této oblasti  Slovenska se převážně mluví maďarsky, i když máme Maďarské ohaře, řeč je pro nás nesrozumitelná. 

Hon začal v 8 hodin a po zahájení jsme byli traktorem s vlekem převezeni do honitby. Cesta byla dlouhá a počasí opravdu zimní. Po první leči už nám bylo teplo po těle, protože se chodilo po týden zoraných a totálně zmrzlých polích. Konali se tři dlouhé leče s úspěšným loveckým koncem. Na výřadu bylo 51 zajíců, 15 bažantů, 2 bažantí slepice a jeden  kačer divoký. V  poslední leči, kromě mrazu začalo ještě jemně sněžit. Po skončení honu se konalo posezení s velkým množstvím jídla v restauraci. Celá sobota byla super a děkujeme za pozvání.

                                                                            Angie a Enny

foto  zde

 

 

12.12.2009

Hon na drobnou v MS Mandava Dobřejice

Na sobotu 12.12.09 jsme byli pozváni do Dobřejic na hon na drobnou zvěř. Konali se tři leče kde páníček i panička byli honci, aby jsme mohli být v pohybu. Konečně začalo trochu sněžit a tak po úspěšném lovu bylo na výřadu 35 kokoutů bažanta, jeden zajíc a jedno prase divoké. Děkujeme MS Mandava Dobřejice za krásně strávenou sobotu.

pár fotek zde                                                                Angie a Enny

 

11.12.2009

Výpomoc MS Strážkovice

Na pátek 11.12.09 jsme byli i se smečkou požádáni MS Strážkovice o výpomoc při honu na bažanty. Počasí se umoudřilo a přestalo pršet a čtyři zrzavci mohli začít s hledáním bažantům. Angie a Enny nosily a Desi a Arísek pěkně hledali. Arískovi se moc líbili křídlovaní bažanti a tak i  s pomocí dva donesl. Na výřadu nakonec bylo 66 kohoutů a 56 slepic bažanta.

pár fotek zde                                              Angie, Enny, Desi a Aris

 

6.12.2009

Hon na zajíce a bažanty v MS Pokrok Kluky

Na sobotu 5.12 09 jsme byli pozváni od MS Pokrok Kluky do Čáslavi na zaječí a bažantí hon. Ráno jsme museli brzo vstávat, protože před námi byla 160 km dlouhá cesta. Ale stálo to za to. Počasí přálo a dle výřadu na kterém bylo 54 zajíců, 53 bažantů a 1 kuna se hon podařil. Večerní posezení s tombolou bylo doplněno i čertem, mikulášem a andělem, protože bylo 5.12.

foto zde                                                                     Angie a Enny

 

30.11.2009

Hon na zajíce v Reisenbergu - Rakousko

Velice potěšeni jsme přijali pozvání na hon na zajíce do Rakouska. Hon se konal v Reisenbergu 29.11.09 a tak Angie a Enny byly natěšené jako páníček i panička. Počasí přálo, bylo krásně slunečno a páníček měl s sebou i brokovnici. Konalo se pět lečí a bylo sloveno 81 zajíců a 5 bažantů. Práce Angie byla velice oceněna, a ani Enny se nenechala zabambit a dostala pochvalu. Po skončení honu a výřadu následovalo posezení v hospůdce.

Vše bylo řádně zdokumentováno foto zde

                                                                                        Angie a Enny

30.11.2009

Výpomoc MS Strážkovice

Byli jsme požádáni, zda by jsme pomohli s naší smečkou při honu na bažanty ve čtvrtek 26.11.09. MS Strážkovice známe již z minulých let a proto jsme se domluvili, že na zahájení honu bude páníček s Angie a Enny. Panička s Arískem a Desinkou přijili na třetí až pátou leč. Aris a Desi ještě moc nenosí, ale krásně hledají a tak to pro zrzavce byl krásný zážitek.

Na výřadu bylo 80 kohoutů a 63 slepic bažanta. 

Pár fotek  zde                                                                     Angie, Enny, Desi a Aris

 

21.11.2009

Hon v MS Bratislava - Rača

Velice rádi jsme přijali pozvání od MS Bratislava-Rača na Slovensko do vinic. Lovilo se jako loni zajíc a bažant. V sobotu po zahájení honu se vyrazilo do vinic, které byly někdy i těžko průchodné, ale počasí přálo a pro nás to bylo velké vyžití. Já Enny a Angie jsme ukázaly jak umí vižly krásně pracovat i v obtížném terénu a to hlavně při dohledávce zvěře. Na výřadu toho sice nebylo moc - 7 zajíců a 6 bažantů. ale za to máme krásné zážitky. Děkujeme za pozvání.

Pár fotek zde

                                                                                 Angie a Enny

 

 

20.9.2009

Hon v MS Borek Cep

V sobotu jsme byli pozváni do MS Borek Cep na hon na kachny.Hon se konal na nám již známém rybníku a tak jsme s radostí vyrazili. Začátek byl v 15 hodin a zahájení bylo tradičně i s trubačem. Tentokrát se lovilo na dvou rybnících. První leč se povedla a kachny létaly. Při dohledávce Angie ukázala své přednosti a ukázkově dohledala kačera zapíchlého pod břehem. Po chvilce nahánění ho páníčkovi předpisově odevzdala. Druhá leč byla trochu horší, kachnám se nechtělo létat, ale i tak to byl krásný den ukončený poslední lečí v místním hostinci i s muzikou. Na konci honu jsme byli pozváni na středeční a sobotní tahy. Rádi se tohoto pozvání zúčastníme.

foto zde

                                                                                    Angie a Enny

 

 

13.9.2009

Hony v MS Dunajovice

Začala doba lovu kachny divoké a tím i lovecká sezona pro nás zrzavce. V sobotu jsme byli pozváni s páníčkama  do MS Dunajovice, nejprve na tah na husy divoké a od 9ti hodin začal poplatkový hon na kachnu divokou, kde jsme Angie a Enny  s páníčkama byli jako honci. Počasí bylo všelijaké, ale kachny létaly, střelci stříleli a my měli o zábavu postaráno. Poplatkoví střelci ve dvou lečích nastříleli 230 kachen.

V neděli ráno jsme opět jeli na tah hus a od 9ti hodin začal hon na kachny, kde už stříleli i páníčci. Počasí bylo krásné a také hon se povedl. Opět ve dvou lečích se střelilo 165 kachen. V MS Dunajovice se nám velice líbilo a příští týden nás čeká další myslivecké vyžití opět na u kachním honu,  tentokrát v Cepu. Už se těšíme na kamarády myslivce a myslivecké zážitky. 

foto zde                                                                                            Angie a Enny

16.7.2009

Aris a rentgen

Včera 15.7.09 jsem byl já Aris na rentgenu DKK. Ráno mě naložili do auta a já si myslel, že to bude nějaký výlet, ale ouha jelo se směr veterinární klinika. Tam opravdu nechodím rád. Nejprve mě zvážili a jsem kus chlapa, když digitální váha ukázala 27,50 kg. Pak jsem šel do ordinace kde mi oholili kus tlapky a něco mi píchli. Než jsem vylezl do čekárny chtělo se mi strašně spát. Co se dělo pak nevím, ale po probuzení jsem byl celý mátožný. Když jsme přijeli domů spal jsem ještě celý den. Dnes už je to dobrý, jen ta oholená tlapka, ale na kráse mi to neubírá.

Teď už jen čekat na výsledky od MVDr Pepříka a pak Vám povím jak jsem dopadl.

                                                                                               Arísek

                                             

Obrazek

25.4.2009

MVP České Budějovice

Dnes se konala v Českých Budějovicích Mezinárodní výstava psů. Posuzoval polský rozhodčí p. A.Brabletz. Na tuto výstavu jsme vyrazili ve složení Angie a Aris a další naši odchovánci Akim a Axa. Aischa začala hárat, tak nemohla přijít. Aris si tři dny před výstavou poranil pravou přední tlapu a také to bylo znát. Pajdal, byl celý stažený a třásl se. I přes tento hendikep nastoupil a dostal pěkné ocenění V2. V kruhu měl brášku Akima a ten dostal ocenění V1, CAJC a ještě nejlepší junior. Další želízko v ohni byla Axa. I ta nám udělala velikou radost s oceněním V1 CAJC. A naše ostýchavka Angie byla oceněna V4 s pěkným posudkem foto a posudek  Axa a Aris ještě prošli výběrem do chovu s výsledkem "kandidát chovu" Akim si výběr odložil na další výstavu.

Tento den a výstava byly velice úspěšné a tímto děkujeme páníčkům odchovánků za krásnou prezentaci.

Foto je v sekci Vrh A + aktualizace odchovánků ( u jména psa v tabulce )

posudky budou dodány 

 

4.4.2009

Arisovo jarní svod loveckých psů

Dnes se konal jarní svod loveckých psů, kterého se zúčastnil Aris a dorazili i Akim a Ajda (Aischa). Aris se bez holek, které zůstaly doma necítil moc dobře. Nejprve si sourozenci pohráli a jako první šel na řadu Aris potom Akim a nakonec Ajda. Vše proběhlo v pořádku, všichni jsou plnochrupí a dle standartu.  Odpoledne volala Růža (Akira), že byla též na svodu a vše jev pořádku. Arisovo posudek je v sekci Vrh A+aktualizace odchovánků v tabulce , foto ze svodu zde

 

 

9.2.2009

Akira a velký úspěch

Odchovánek Akira alias Růženka nám udělala velikou radost, když se zúčastnila 7.-8.2.09 MVP Duo CACIB Brno. Po sobotním úspěchu s oceněním V2 to v neděli předčila vše. Nejprve V1 a titul CAJC, dále Nejlepší jmladý a nakonec se probojovala až o titul BOB. Ten tentokrát nevyšel, ale co není může být. Na konec výstavy se ještě Růženka probojovala mezi pět nejlepších mladých v ohařích o Junior BIG. Mezi první tři vyhlášené se nedostala, ale přesto to je opravdu veliký úspěch a krásná budoucnost. Moc gratulujeme a těšíme se na další výstavní úspěchy.

Více foto ve složce Akira zde

 

31.1.2009

Páníček a lišák

Brzo ráno odešel páníček sám do lesa. Bylo nám divné, že nás nebere s sebou, ale po návratu měl za kloboukem úlomek a to znamená, že něco slovil. A taky, že ano. Nesl lišáka asi tak 10 kilo a se slovy střílel jsem na 300 metrů. Všichni jsme ho důkladně zkoumali a nejvíce Aris.

foto zde

                                                                                                      smečka

31.12.2008

Hon v bažantnici Černiš

Jako každoročně poslední den v roce jsme pozváni na bažantí hon do bažantnice Černiš. Letos se opět zúčastnila Angie a Enny. Ve čtyrech lečích se slovilo 39 kusů bažantí zvěře a tři lišky.Při ukončení honu a výřadu byla udělena pocta Sv.Hubertu a Dianě ranami z brokovnic. Holky si pěkně zahledaly a páníčci prošli v mrazivém dnu. Teď už jen připít o půl noci Novému roku a  těšit se na další lovecké zážitky.

Foto z honu zde

                                                                                     Angie a Enny

 

27.12.2008

Vánoce a smečka

Tak už jsme se dočkali. Konečně jsou tu Vánoce. Ale pěkně popořadě.

Páníček s paničkou si vymysleli, že si přistaví loveckou místnost a tak pár dní před štědrým dnem začali. Ještě 24.12. se malovalo a dělaly poslední úpravy i když místnost ještě není úplně dokončená, obývat se dá. Odpoledne začalo zdobení stromku. Pro nás holky, co už Vánoce známe, to nebylo nic nového, ale Aris byl celý roztržitý. Pořád se něčemu divil. Nejvíce ho zajímal stromek a začal to tahat po místnosti. Ještě, že nebyl nastrojený. Po štědrovečerní večeři kde i my měli kapříka se šlo ke stromku. Dárky byly zabalené, ale pro nás to nebyl problém si najít své. Voňavé dobrůtky jsme našli sami,  jen plyšáky nám pomohli najít páníčci. Dobrůtky jsme si dali hned a na plyšáky se také dostalo. Do rána z nich byla jen půlka a celém bytě se povalovala vata a vše co v nich bylo nacpáno.  Na Silvestra jsme pozváni na bažantí hon, ale půjde jen Angie a Enny. Tak si teď pěkně užíváme válení a svátků.

Foto z Vánoc zde

                                                                                         vižlí smečka

22.12.2008

Hon na Slovensku v Rači

Opět jsme byli pozváni na Slovensko na hon na zajíce a bažanty. Z původního honu v Topolníkách pro velké mokro sešlo, ale přijali jsme pozvání do Rači. Tentokrát počasí přálo, až v poslední leči začalo pršet. Psi si pěkně zalovili a střelci zastříleli. Na výřadu bylo 11 zajíců a 6 bažantů. Tohoto honu se zúčastnily Enny a Angie. Angie si během honu pořezala zadní tlapu. Nevypadalo to zle, ale večer začala rána velice krvácet. Po poradě s veterinářem jsme tlapu zaškrtili a udělali tlakový obvaz. Po příjezdu domů byla tlapa druhý den rozvázána a rozřezaný polštářek si Angie poctivě olizuje, jen když se jde ven se nosí igelitová ponožka. Tak je za námi další krásný hon na drobnou zvěř a už se těšíme na Vánoce.

Foto z honu zde

                                                                            Angie a Enny

29.11.2008

Hon na Slovensku

Na příjemné pozvání do Bratislavy na hon jsme přijali od přátel Toma a Darinky Neherů. Hon na drobnou se konal v části Bratislavy v Rači. Leče probíhaly ve vinicích. Počasí moc nepřálo, ale Angie a Enny, které se honu zúčastnily si alespoň procvičily vystavování a hledání. S Tomen šla Ennynky babička Dina. V Budějcích zústali Desinka a Arísek. Na výřadu bylo celkem 9 zajíců a jeden bažant.

Krásně strávený víkend v Bratislavě je vidět i na fotografiích zde.

                                                                                                             Enny a Angie

17.11.2008

Hon Rakousko

Tento prodloužený jsme byli na 15.11.08 pozváni (páníčci, Angie a Enny) na zaječí hon do Rakouska. Je to velká akce,  na kterou jsme se moc těšili. Poprvé jsme byli loni a letos to bylo trochu jiné ve dvou věcech. A to, že loni byl hon ve stejnou dobu, ale na sněhu a letos byla krásná slunečná sobota. Druhá věc byl výřad. To,  co se loni nasřílelo v první leči,  byl letos celý výřad. Loni se celkem nastřílelo přes 500 zajíců,  tak letos bylo na výřadu 191 zajíců. Nám to ale nevadilo, protože to pro nás byl obrovský zážitek, už jen pro, že se u nás na jihu zajíci nestřílí. Za pozvání moc děkujem kamarádovi Tomáši Neherovi. Foto a Rakouské troubení při posezení.

 

9.11.2008

Hon Roudné

Na den 8.11.2008 byli páníčci pozváni od myslivkyně Jany Timoradské na hon do MS Roudné. Mají vlastní bažantnici, a tak jsme se těšili na to jak si zalovíme. Hon byl pěkný,  akorát nám nepřálo počasí a od rána pršelo. To se bažantům nechtělo moc létat, ale i přes neřízeň počasí bylo na výřadu přes 40 kusů bažantů. Honu jsme se zůčastnily pouze já Enny a Angienka, ale příště určitě půjde i zbytek smečky. Fotek je jen pár z výřadu zde.

                                                                                                    Ennynka

28.9.2008

Sobotní a nedělní hon na kachny

Sobotního honu se zúčastnily pouze Angie a Enny. Hon se konal nedaleko Budějc na jednom rybníku, kde Angie předvedla krásnou práci a sklidila velkou pochvala a obdiv myslivců.

V neděli se konal další hon opět nedaleko Budějc, kde se lovilo na dvou rybnících. Tentokrát se zúčastnila celá naše čtyřčlenná smečka a zároveň to byla Arískova premiéra. Holky předvedly pěknou práci a Arísek sice nešel moc do vody, ale zato na břehu hlídal donesené kachny.  Foto zde

                                                                                čtyři vižličky

23.8.2008

Speciální výstava Protivín

Dne 23.8.08 se v Protivíně konala Speciální výstava Klubu chovatelů českých fousků ČR a Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů ČR Memoriál Františka Hostičky. Jelikož Protivín není tak daleko přihlásili jsme celou čtyřčlennou smečku. Též se dostavila štěnda Akira(Růženka) a Axa.

Výstava se konala v zámeckém parku, kde to bylo pěkné a i počasí přálo a bylo příjemně pod mrakem.

Jako první šel do kruhu Aris Harangházi a byl jediný ve třídě štěňat. Když se s páníčkem proběhl kruhem, ukázal zuby a trochu se i postavil do postoje ho rozhodčí pan Navrátil zkouknul a velmi pochválil s vyhodnocením velmi nadějnýposudek a diplom.

Druhá šla Desiré Laváre Morávia v mezitřídě kde byly dohromady čtyři feny. Vedla ji panička a dostala pěkné ocenění výborná 4. Desi umí hezky běhat, ale s postojem má trochu problém. Posudek a diplom. Desi také prošla výběrem do chovu a stala se kandidátem chovu.

Třetí byla předvedena Zuzkou Čechovou (které děkuji za předvedení) Enny Danubius Family ve třídě otevřené. Dohromady byly jen tři feny. Enny byla oceněna velmi dobrá  Posudek a diplom

Čtvrtá šla Angie z Rákosového břehu s páníčkem. Její běh sice nebyl úplně ukázkový, ale překvapila v postoji a dostala krásné ocenění výborný 2 res.CAC. Je to její první a zasloužené ocenění s hezkým posudkem. Posudek a diplom 

Velkou radost nám udělaly fenky Akira a Axa ve třídě štěňat. Obě se moc líbily a dostaly krásné posudky s oceněním velmi nadějný.

Foto z výstavy zde                                                           

  

Obrazek

                                       z leva:Enny, Angie, Aris,Desiré                                           

                                                                                                              páníčci

10.8.2008

Konečně zase v lese

Po čtrnácti dnech jsme konečně opět vyrazili do lesa na srub. V pátek si šel páníček sednou na posed a slovil černou zvěř. Měl z toho velkou radost. Angie se musela hned podívat na úlovek a zbytek smečky vše pozorovali opadál. Po chvilce se i Aris odvážil přiblížit a okouknout prase z blízka. Víkend byl slunečný a tak bylo nejlépe v lese při šoulačce, kde jsme si potrénovali chůzi u nohy.  Pár fotek zde

                                                                                Angie, Enny, Desi a Aris

22.7.2008

Klubová akce Jagdteriérů

Na víkend 19.7. jsme my vižličky zůstali doma. Na srub odjel jen páníček s paničkou. Jelikož na srubu jsou zrekonstruovány zkušební nory, pronajal si klub Jagdteriérů víkend na klubovou akci. Sešlo se 39 psů, kteří otestovali opravené nory. Počasí přálo a všem zúčastněným se líbilo. Další akcí budou zkoušky v norování  pořádané OMS Č.Budějovice dne 11.10.2008.

Foto z víkendové akce zde.         

                                                                                       

 

13.7.2008

Překvapení pro vižličky

Víkend jsme opět strávili na srubu. V pátek bylo obrovské vedro a tak nám páníčci alespoň napustili bazének, který se nám moc líbí. Na rybník jsme jeli jen na chvilku. Bylo tam překvapení: MALÉ KACHNY DIVOKÉ. Ještě je nesmíme moc prohánět, ale za pár týdnů až nastane doba lovu se pěkně vyřádíme. Také nám před srubem posekal kamarád louku a už se nemůžeme v ní schovávat. Ale zase vidíme co se kde šustne. Jezdí s náma pořád Arísek, který nám asi zůstane. Je moc šikovný a nejvíce tahne s Desinkou. Ona je takový lovec a Arísek se rád nechá strhnout. foto z víkendu

                                                                                 čtyři vižličky

 

 

2.7.2008

Výcvikový tábor Lučkovice

Dlouho se tu nic nedělo a to z toho důvodu, že jsme se zúčastnili týdenního výcvikového tábora v Jihočeských Lučkovicích pořádaný Štěpánem Horákem.

Tábor se konal od 21.6.-28.6.08, kde jsme se měli zdokonalit ve výcviku. Týden uběhl jako voda a už jen vzpomínáme na krásné zážitky a kamarády.

Po slavnostním nástupu jsme byli rozděleni do skupin podle toho, co který pes umí. Ennynka dostala nejvíce zabrat, protože už má čas na podzimní zkoušky. Angienka měla skoro volno, až na to, že si zkusila barvu a Desinka si upevňovala poslušnost. Byl s námi také poslední Angienky pejsek Arísek, který ještě nemá páníčka, ale na táboře měl sestřičku Růžu (Akiru) a přijela se podívat i sestřička Axa. Kromě výcviku bylo i dobré pivo, víno a při večerních táborácích i dobré maso. Nechyběla ani kytara a harmonika. Počasí nám přálo a některé dny i hodně. Byl to krásný týden a už se těšíme na další akce.

odkazy na fotky: zde, zde

                                                                                                    čtyři vižly

 

27.5.2008

Smečka MOK

Jelikož klučičí štěnda stále nemají své páníčky, musí s námi jezdit do práce. My holky to každodenní vstávání, nastupování do auta, pracování v servisu cesta domů atd. známe. Ale kluci na to zprvu koukali divně. Dnes jsou v servisu jako doma. Akorát to raní nastupování do auta může být pro někoho dost velký zážitek. Páníček přistaví auto ke vchodu baráku, otevře dveře u auta a pak to začne. Jedna zrzavka, druhá pak třetí. To lidi už koukají a nakonec se nesou dva prcci zrzaví a to kolemjdoucí už nevěří. Jedno ráno nesla paní pošťačka noviny a myslíme si, že už je vícekrát nedostaneme. Po otevření vchodových dveří s novinama v ruce se na pošťačku vyřítilo pět zrzavců čekajících na přistavění auta. Pár fotek z práce a psí pohodičky je zde

                                                                                           vižličky

 

22.5.2008

Ennynky druhé narozeniny

21.5. 2008 oslavila Enny Danubius Family druhé narozeniny.

Oslava byla, to se ví. Protože má ráda plátkový sýr a šunčičku, tak se podle jejích chutí připravil dort , o který se poctivě podělila se zbytkem smečky. Dobrůtky a plyšového medvídka už jen tak dát nechce. Nejvíce se plyšák líbí prťavcům.

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

dortík pro Ennynku                                        nejprve svíčky a potom zbytek

 

20.5.2008

Krásný víkend

Ve čtvrtek 15.5.08 na večer dorazila návštěva ze Slovenska. Tom, Darinka a s sebou měli dvě vizsličky. Ennynky a Desinky babičku Dinu a nové štěndo Fibinku. Fibi je dcerka Diny a je o měsíc starší než dva prťavci co máme ještě doma. Všichni jsme se sešli na srubu a prožili moc krásné dny. Štěnda - 2 kluci + 1 holčička si vytvořili svou partu a pořádali útoky na dospělé vizsly. Počasí bylo super a tak na louce před srubem bylo neustále zrzavé hemžení. Několik fotek co se dalo udělat jsou zde.

 

20.5.2008

Zkoušky vloh - Desire Laváre Morávia

17.5.2008 se v Dřítni u Č.Budějovic konaly Zkoušky vloh, na které byla přihlášena i naše Desi. Moc toho před zkouškami nenatrénovali - čas byl proti nám. Tak se šlo naostro. V té době jsme měli u nás na návštěvě velmi dobré kamarády ze Slovenska Toma, Darinku a jejich dvě zrzavky. Tom od nás dostal funkci fotografa a tak máme i něco zdokumentováno.

Na nástupu na ZV nastoupilo 7 ohařů ( 2x MOK, 1x Irský setr, 2x Český fousek a 1x NO). Páníček vylosoval číslo 3. Hledání probíhala v dosti vysoké vojtěšce. První dva psi vypadli na vystavování. Desi vystavila křepelky  a dostala za 4. Vzhledem k vysokému porostu nebylo vidět postupování a tak dostala 3. Na srstnatou zvěř nenarazila tak další, ale poslední 3. Jinak samé 4. Na vyhlášení zazněli pouze tři jména psů, kteří ZV dokončili. Desi v I.ceně a na krásném druhém místě.

Teď začne trénování na podzimní zkoušky

 tabulka a diplom

 

 

19.4.2008

MVP Č.Budějovice

Dnes jsme se já Enny a Desi zúčastnily Mezinárodní výstavy u nás v Č.Budějcích. Rozhodčí byl p. Navrátil. První šla Desinka. Byla dost vyplašená, protože výměna vodítka za výstavní se jí nelíbila. Desince dělá problém postoj, ale v běhu je to fešanda. Taky si ji v kruhu nechal pan rozhodčí jako poslední. Moc se líbila, ale byla jak to nazval p. Navrátil v křeči. Dostala ocenení VD a pěkný posudek : fena středně silné kostry, pěkné ušlechtilé hlavy, ale vytkl, že se těžko prezentuje. S tím jsme skoro i počítali. Pak jsem šla já. Hned při vstupu do kruhu mi Desi dala vodítko o které se dělíme. Pan rozhodčí nás nechal nastoupit ( byly jsme dvě) , okoukl nás a poté nachal proběhnout. Znova do postoje, ale to paničce moc nejde a tak jsem dostala ocenění VD s posudkem : fena středně silné kostry, v zádi přestavěná, ušlechtilá hlava, povaha temperamentní. Tak do příští výstavy se musíme naučit postoj a snad to bude lepší.

                                                                                   Ennynka

 

Obrazek

 

 

Desinka

Obrazek

 

 

 

Ennynka

 

 

 

 

5.4.2008

Desinky svod a krmení štěňat

Dnes byla Desinka na jarním svodu loveckých psů. Posuzoval p. Mvdr. Šimek a Desi byla šikula. Pěkně se prošla, ukázala zuby jen to měření ji trochu vystrašilo, ale vše je jak má být: výška 57 cm, temperamentní, a ostatní standart.

Doma na nás čekala Angie a 6 natěšených vižliček. Už dva dny jsou trochu přikrmovány. Zatím mají tvarůžek a rozemleté piškoty, ale ten zážitek z krmení je nezapomenutelný. Nejprve do tvarohu strčí zvědavě čumák, pak do toho šlápnou, opatlají to na sebe a nakonec se vzájemně olížou. Jsou všichni moc šikovní a pěkně přibírají na váze. Taky se snaží vylézat z bedýnky běhat po pokoji. Ale to ještě neví, že je připraveno zvednutí čela bedýnky a bude po vylézání. Tak a zase něco prozradíme příště

                                                                               Angie a tety Enny a Desi

 

 

 

Zážitky třínedělních štěňat

Ráno když se probudíme, začneme pěkně budit i ostatní členy rodiny. Ty nejrychlejší se perou o mlíčko u maminy a zbytek začne vykonávat potřeby, takže počuráme co se dá. Mamina se snaží nás pochytat a omýt, ale už jsme dost rychlé a jen tak nás nedohoní. Nejlepší je když panička uklizí bedýnku a vyndá nás na koberec. Ale tety Ennynka a Desinka jakoby měly povel, aby nás hlídaly a nemůže se moc rozběhnout. No zuby už taky máme a umíme i pěkně vrčet a občas štěknem. Tak jak vidíte začínáme pěkně zlobit, ale je to krásné zlobení.

Zase napíšem zatím se mějte                                šest vižliček

 

26.3.2008

1.čtrnáct dní se štěňaty

Čas letí a štěňátkům už je 16 dní. První dny byly v pohodě, to jenom spali a jedli. Den ode dne se to mění. Je s nimi čím dál větší zábava. Koukají už všechny a začínají chodit. Občas se i kočkují a nejraději mě okusují. Jediné štěstí, že zatím nemají zoubky, i když náznak jehliček už tam je. To bude asi utrpení až se mi vrhnou na cecíky. Už teď se umí o ně pěkně poprat. Včera také proběhla pedikúra a manikúra, takže celkem se ostříhalo 96 drápků. Zítra bude první odčervení. Takže u nás se opravdu nenudíme. I tety občas nechám kouknout do bedýnky na mé štěnda.

                                                                                              Angie

 

14.3.2008

4.den štěněcí

Podle  vážení jsou vižličky dobře živené. Kdyby se dalo na váhu všech 6, váha ukáže něco  přes tři kila. To je skoro jednou tolik co byla váha porodní všech dohromady před čtyřmi dny. Začínají být stále hlasitější a občas to zní jako když jsou trápená. Ještě by mohli přijet ochráci zvířat, že je trápíme. Ale jsou to lezoucí kuličky, kterým se nedá ublížit. Jen tety jsou stále mimo hru. Angie si musí sama říct, kdy je holkám představí. Ta chvíle určitě přijde.   

 

11.3.2008

1.den štěněcí

Vižláci jsou hodní. Buď spí nebo piští a v nejlepším jí. Angienka se poctivě stará, pořád je omývá jen Já a Desinka jsme je ještě neviděli. Zato jsou pěkně slyšet. Jen zapiští stojíme u dveří, ale je tu zrada. Do dveří nám dali páníčci zátaraz, takže koukáme jen přes ohrádku. Snad už brzy nás tam taky pustí.

krmení a zátaraz

                                                                  Ennynka

 

10.3.2008

Štěňata - vrh A

V 4.56 hod. nastal Angience nový život v podobě maminky.

První se narodila fenka a po půl hodinách následovali opět fenka poté pes, opět fenka,změna pes a jako poslední fenka. Tak celkem 4 fenečky a 2 pejsci. Průměrná váha jednoho štěnda cca 350 g.

První foto zde

 

 

 

15.2.2008

Angienky třetí narozeniny.

Uběhlo to jako voda a Angienka je zase o rok starší. Tentokrát se její oslava konala na srubu. Dostala sýrový dort , plyšáka, sušené plíce a nějaké kostičky. Je hodná a se zbytkem smečky se rozdělila. I u dortu zapózovala a také se trochu pochlubila s bříškem, které se začíná kulatit. Já Ennanka jsem ještě s Desinkou chvilku lumpačla na louce a když nám byla zima ohřály jsme se všichni u rozpálených kamen ve srubu.

Fotky z narozenin a řádění  zde                                                             

                                                                                      Ennynka

31.1.2008

Angie z Rákosového břehu + BÁTOR Szecsköréti

Po dlouhém rozmýšlení a důkladném výběru se dohodlo, že Angienka už je dospělá a mohla by si najít ženicha. A tak se stalo, že dne 7.1.2008 Angienka s páníčkem vyrazili na Slovensko za Bátorem. Hned na poprvé v sobě našli zalíbení a dne 30.1.2008 byla ultrazvukem potvrzena Angienky březost.

Jak to vše začalo?

Dlouho očekávané hárání začalo místo v listopadu až 28. prosince. Jelikož byly obavy ze skrytého hárání vyrazili jsme na veterinu na změření progesteronu. Výsledek: buď je to začátek hárání nebo konec. Po třech dnech se vše opakovalo a hladina progeteronu začala stoupat. Nastalo plánování odjezdu, ale při dalším měření se zjistilo, že hladina klesá. Takže se po dalších dvou dnech dělal znova odběr krve. A klaplo to. Odjezd byl 7.1.2008 po obědě  za Bátorem.  

Foto ve fotoalbumu - Angie

                                                                             Angienka

3.1.2008

Pouze hon s Ennynkou

Poslední den roce jsme byli pozvání na hon na bažanty do bažantnice u Budějc. Ale vloudila se chybička a Desinka 28.12.2007 začala poprvé hárat. A aby jí to nabylo líto začala i Angienka. Tak rodinná rada usoudila, že se půjdu jen já Ennynka, ale v roukou páníčka. Po přivítání a nástupu se vyrazilo. Bažantů moc nebylo, ale když opodál nás padl bažant, páníček zavelel "aport"jsem vyrazila. Jenže bažant byl křídlovaný a to se mi nelíbí. Nechtěla jsem ho vzít, ale páníček přitlačil a musela jsem. Pak ještě jsem donesla dva bažanty, ale prý to není ono. Tak panička usoudila, že se bude muset přitvrdit ve výcviku. Tak to už asi nebude žádná legrace. Na výřadu bylo 91 kusů bažantí zvěře. Konec dne jsme završili společným odjezdem na srub, kde jsme strávili silvestr v poklidu.

Foto je ve fotoalbum - výcvik

                                                                    Ennynka

 

3.1.2008

Vánoce 2007

Poslední dny v roce se bytem line vůně cukroví a tak víme, že nastal čas vánoc. Pro Desinku to jsou první Vánoce a tak když panička balila dárečky pořád čmuchala. To, ale ještě nevěděla, že až sníme štedrovečerního kapra se půjde ke stromečku. A taky tak bylo. Pod stromečkem jsme hned našly naše voňavé dárečky, které jsme rozbalily. Na plyšáky přišla řada později. Jako každý rok chodíme o půlnoci procházkou na náměstí. A tak se Desinka hrozně divila, kam tak pozdě jdeme. Nakonec se ji to líbilo a hlavně zajíc, kterého jsme potkali cestou domů.

Foto najdete ve fotoalbumu - společné

                                                                            Ennynka

 

8.12.2007

Hon na bažanty

Ennynka konečně dohárala a tak jsme přijali pozvání na hon do Holašovic. Jela jsem pouze já Ennynka a Angienka. Desinka zůstala doma, protože jsme měli dvě pozvánky. Po přivítání a povinném zapsání dokladů byl nástup a určeno co, kde, jak atd. Pak se šlo. Byly 4 leče z toho jedna byla na prasata. Žádný divočák nebyl, ale zato plno srnčí zvěře a tak to se mnou pěkně cukalo. Alespoň jsem si potrénovala klidy před srstnatou. Pak to přišlo. Začali lítat a padat bažanti, ale psi se směli pustit až na povel závodčích. Po vypuštění s povelem aport, protože jsem viděla kam padal bažant, mě panička vypustila. Doběhla jsem k bažantu, koukám na něj pak na paničku s otázkou: "to mám přinést?" Moc se mi to nelíbilo, jsem se chtěla vrátit bez něho, ale panička se mnou došla na místo a zavelela znova. Vzala jsem bažanta do mordy a odevzdala. Dostala jsem menší pochvalu. Najednou padl další bažant a panička mě vyslala. Jenže když jsem k němu doběhla, milý bažant se zvedl a začal pochodovat. To jsem neznala a šla za ním. V tom přiběhla zkušená Angienka a ukázala, že se musí chytit a donést. Pak už to šlo. Na poli, okolo remízků jsme dělali dohledávku a to se mi líbilo. Myslivec střelil křídlovaného bažanta a já s chutí doběhla, vzala do mordy a paničce ukázkově odevzdala. Čtvrtá leč byla nejúspěšnější a také poslední. Poté se jelo na výřad, kde bylo 27 kohoutů a 40 bažantích slepic, jedna srna srtžená psem. Nejkrásnější na konec bylo vyhlášení krále a královny honu, což byl páníček s paničkou a nás zrzavce velice pochválili, že jsme ukáznění a dobře cvičení ohaři.

Už se těšíme na další hony.

Foto je ve fotoalbum - společné

                                                                  Ennynka

 

 

7.12.2007

Angienka řidička

Páníčkovi už nestačí terénní auto Frontera a tak se domluvil s rodinou, že se koupí čtyřkolka. No a když už tak už i doplňky. Hlavně radlici na sníh, aby se v objektu servisu nemusel sníh šornovat ručně a k tomu rovnou naviják, tažné zařízení atd.   A jelo se na srub. Pochopitelně čtyřkolka se vezla na káře i když má SPZ. Rozhodlo se, že krmelec, který stojí na louce u srubu se převeze jinak do lesa. Kára se zapřahla za čtyřkolku, naložil se krmelec a na káru ještě nastoupil zbytek rodiny - já Ennynka, Angienka, Desinka, panička a Lucka. Páníček řídil a jelo se pomalu, aby nás neztratil. To byla příležitost za jízdy skákat z káry do závějí se sněhem. Najednou, ale Angienka nechtěla na káru. Asi si řekla, že je dost velká na to, aby zkusila řídit s páníčkem. Skočila na čtyřkolku a jelo se dál. Angience se to moc líbilo a teď by chtěla pořád jezdit. Jestli nevěříte, koukněte do fotoalbum do sekce společné.

                                                                  Ennynka         

17.11.2007

Hon na zajíce v Rakousku

Jak už to bývá na podzim, začala doba lovu drobné zvěře. Náš velice dobrý kamarád ze Slovenska nás pozval na hon do Rakouska na zajíce. A protože já Ennynka jsem začala hárat, své místo i když nerada jsem přenechala Desince. Více Vám poví zúčastněné Angienka a Desinka

Na 17.11.2007 jsme všichni moc těšili. V pátek jsme dorazili na Slovensko za kamarády. Po velkém přivítání začaly otázky: v kolik se pojede, kolik tam bude lidí, kolik se střílí zajíců atd? Ale to co nás čekalo bylo pro nás šokující. Po příjezdu do Rakouského malebného městečka Reisenberg jsme byli odvedeni do myslivecké místnosti, kde hned u vchodu stál 200 kilogramový vypreparovaný medvěd. Desince se moc nelíbil a držela si odstup. Poté následovala snídaně v hospůdce. A konečně to začalo. Slavnostní nástup s krásným troubením a odvoz traktorama s vleky do lečí. Už po cestě na nás pokukovali ze všech míst zající. Po rozestoupení do kruhové leče, kde bylo asi 60 střelců začala střelba. Angienka s páníčkem sice byli od nás dál a tak jsem já Desinka musela koukat jak se to vlastně dělá. Najednou před námi střelili zajíce a tak mě panička pustila z vodítka a já jsem mohla konečně na vlastní nos poznat zajíce. Sice neaportuji, ale v druhé leči utekl postřelený zajíc a já jsem byla jediná po ruce, která by ho alespoň zastavila. Povedlo se, chtěl utíkat, ale chytla jsem ho za krk a držela u země než přišla panička. Odevzdání paničce jde. A to jsem ještě zopakovala jednou. Pro mě to byl neuvěřitelný zážitek. Viděla jsem poprvé zajíce a taky dost sněhu. No a Angienka? To je naše paní profesorka. Té se nejvíce líbili postřelení zajíci a nanosila jich pěknou kopici i dohledala bažanta. Po první leči byla výlož 230 ks zajíců a po všech třech lečích byl překrásný výřad obsahující: 530 zajíců, 3 bažanty, 2 kachny a 1 holub.

Dále byla skvělá večeře a krásné troubení na borlice a lesnice.

Zážitky se nedají ani popsat ani vyprávět. To se musí zažít a nám se  díky velkému kamarádu toto splnilo. Touto cestou ještě jednou moc a moc děkujeme za krásný a nezapomenutelný lovecký zážitek.

foto z honu - fotoalbum - společné

zde si můžete poslechnout trubače:

    https://nasemadarky.estranky.cz/archiv/uploaded/1

                                                                 Angienka a Desinka 

 

7.11.2007

Angie z Rákosového břehu = CHOVNÁ FENA

Jelikož má Angienka splněny všechny podmínky pro chovnost, zaslal páníček podklady klubu a dne 7.11.2007 se Angienka stala CHOVNÁ FENA. O chovatelskou stanici také je zažádáno, ale jméno se prozradí až bude oficielně uznáno.

Takže mě Ennynce a nejmladší Desince nastane asi tvrdý trénikk, abychom Angienku mohly brzo následovat.

Foto PP se zápisem CHOVNÁ FENA je ve fotoalbumu - Angie - dokumenty 

                                                                      Ennynka

 

 

29.10.2007

Daněk

Jako každý víkend,  jsme i tuto sobotu a neděli trávili na srubu. V pátek večer páníček šel na posed a za hodinu volá, že střelil daňka. Potřeboval, ale Angienku, aby ho dosledovala. Angienka jako když ví, že nastala její doba se celá třásla. Už, aby byla na místě a ukázala, že je lovecký pes po všech stránkách. Po příjezdu na místo byla pěkná tma. Páníček se ji snažil odvést na nástřel, ale Angienka už měla nasazený nos a šla. Během chvilky dosledovala už shaslého daňka. Jelikož daněk po ráně odešel na kraj lesa a obloukem se vrátil zpět na místo nástřelu, poslali jsme Angienku po barvě. Prokázala, že barva ji problém nedělá. Daňka si cestou na srub poctivě hlídala a holkám ho ukázala jen z dálky. V sobotu ještě byl ve znamení kachen. Rybník nám vypouští a tak bylo zapotřebí dostřelil posledních osm kachen. A tak měla práci i Ennyka. Pozadu nezůstala ani Desinka. Z lesa hnala tři kachny pěkně na vypuštěný rybník kde už čekala Angienka a Ennyka. Poslední kachnu našla Angienka ve stoce zapíchlou v rákosí. Pěkně vystavila a páníček mohl střílet. To byla poslední kachna letošního roku. Příští rok se to snak úspěšně zopakuje.

Foto daňka ve fotogalerii - Angie

                                                                         Ennynka 

 

9.10.2007

MVP + VDCH

Dne 6.10.2007 se konala v Českých Budějovicích Mezinárodní výstava psů, které jsme se zúčastnily všechny tři. Desinka v dorostu, Já Ennynka v mezitřídě a Angienka v pracovce. Pro Desinku to bylo něco nového, ale docela to zvládla až na strach při postoji. Líbila se a to je hlavní. Já byla opět jako velmi dobrá a to musím příště tedy opravit. To bude tou mojí hubenou postavou. A Angienka když už byla dobře naladěná i postoj měla perfektní tak při běhu trochu machrovala a vyhazovala si nožky ladně do stran a to ji posunulo na velmi dobrou. Ale to hlavní přišlo až na konec. Já a Angienka jsme šly na výběr do chovu. Po posouzení nám bylo do průkazu původu dáno razítko : KANDIDÁT CHOVU a to je dost důležité. Pro Angienku to znamená vyřídit papíry na chovnou stanici a je z ní chovná fena. Snad ji budeme s Desinkou brzo následovat.

                                                                       Ennynka

 

18.9.2007

Hon na kachny spojený s výcvikem

Nastala doba lovu kachen a tak se na srub sjela pěkná parta lidí se svými zrzavci. Hon byl pojat jako výcvik a večer se věnoval zábavě.

V pátek odpoledne začali najíždět všichni kamarádi a to se nám zrzavcům moc líbilo, protože před srubem je velká louka a tak jsme řádili. Ráno po slavnostním nástupu se jelo k rybníku a tam na nás čekali kachny a kačeři. Lítat se jim moc nechtělo, rány padaly, ale práce bylo málo. To se během dne ještě opakovalo a pak začala večerní zábava. Zvlášť se bavili páníčkové a zvlášť my pesani. Bylo to super setkání a už se těšíme na další.

                                                                            Ennynka

 

 

1.9.2007

Podzimní zkoušky - Angienka

Jelikož Angienka má z prvních PZ nos 3 i když jinak v I.ceně a jako 3.místo nestačí to k podmínkám chovnosti, zúčastnila se 1.9.2007 znovu PZ v Č.Budějovicích v MS Hosín.

Po nástupu Angience konečně páníček vylosoval normální číslo 9 a ne jako vždy poslední. Celkem se zúčastnilo 21 psů a z toho 17 ohařů. Já a Desinka jsme šly raději s jinou skupinou, abychom Angienku nerozrušovaly. Výsledky jednotlivých disciplín nám volal páníček. Pořád úspěch a na konec to Angience páníček pokazil, protože dostali 3 za vodení na řemenu. Angienka byla příliš nabuzená, a tak ji páníček dal na stahovací obojek, což je proti řádům. Ale stejně má úspěch. Zkoušky složila v I.ceně s počtem bodů 290. Angie získala ještě s jednoufenkou nejvyšší počet bodů. Celkem v I.ceně skončilo 5 ohařů.  Počasí také docela přálo a tak sobota se vydařila.

Foto, výsledková tabulka a diplom je v sekci - fotogalerie - Angie

                                                                                  Ennynka

     

 

24.-26.8.2007

MAM Slovensko

O víkendu se Angie zúčastnila MAMu na Slovensku.

Vodní práce ukončila ve II. ceně a na práci v poli vypadla na vystavování.

Foto je v sekci - fotogalerie - Angie

                                                                      Ennynka

30.7.2007

Hlubocké derby ohařů

Ve dnech 28.-29.7.2007 se konalo Hlubocké derby ohařů poblíž Českých Budějovic. Derby se skládalo z LZ a SZVP.

Angienka si splnila povinnost a složila SZVP v I.ceně. Tím má další úspěšnou zkoušku.

Já a Desi jsme dělaly doprovod. Koncem srpna jede Angienka na Slovensko na MAM.

tabulka ze SZVP je v sekce - fotoalbum - Angie - documenty

                                                                             Ennynka

 

23.7.2007

Národní výstava Ml.Boleslav

O víkendu v sobutu 21.7.07 se konala výstava v Ml.Boleslavy kam mě a Angienku přihlásili páníčci. Počasí během výstavy docela přálo.

Já šla ve třídě mladých ještě s 5ti dalšími. Žádné závratné výsledky jsme nečekaly. Dopadlo to docela slušně. Mám VD, ale stejně jsme ho nenechaly zapsat, protože mi je terpve 14 měsíců a na chovnost mi prý musí být 15 měsíců. Posudek je docela v normě. Mám prý jen  špičatější mordu a  kratší pysky, ale jinak výška, prut, horní a dolní linie vše ok. Jen ten běh v tom kruhu je děs, prý skáču jako koza. Čeká mě tedy ještě výstava v ČB  v říjnu a ta je spojená s výběrem do chovu. Budu s paničkou muset víc trénovat.

Angienka byla opět moc krásná, ale svou krásu nechce nikomu ukázat a tak pan rozhodčí řekl, aby raději odstoupili, protože jí bude muset dát jen VD. Páníček to bral, byl rád, že alespoň něco. Třeba si to v ČB ještě vylepší.

Foto je ve fotogalerii - společné

                                                                      Ennynka  

 

 

17.7.2007

První plavání

Jelikož nás všechny zastihla pěkná vedra, bylo domluveno, že večer se pojedeme koupat. Desinka ještě netušila co se bude dít. Jen jsme přijeli k rybníku, já a Angie jsme lítaly jak blázni. Desi nechápala. Pak to přišlo. Voda. To bylo žůžo, a po chvilce jsme byly ve vodě tři. Desi předvedla, že umí plavat a snažila se všechnu vodu před sebou vypít. Ale to neklaplo a pak jen chodila a čůrala. Foto je ve fotogalerii - společné

V sobotu 21.7.2007 jedeme já a Angienka do Ml.Boleslavy na výstavu. Až budeme něco vědět tak písnu, ale moc si od toho neslibujeme. Sice jsem trochu přibrala, ale nějaké to běhání v kruhu mě a ani Angienku nebaví. Tak se necháme překvapit.

                                                                                 Ennynka

 

3.7.2007

Výcvikový tábor

Na dlouho plánovaný výcvikový tábor v Lučkovicích dlouho nezapomenu a myslím, že ani zbytek rodiny.

Tábor probíhal v Lučkovicích od 23.6.-30.6.07. Už jsem zde jednou jako miminko byla, ale tentokrát mě čekal už výcvik. Musím se naučit aporty, abych byla na honech paničce něco platná. Angienka trénovala na lesní zkoušky, tedy spíš na Hlubocké derby, na které ji páníček přihlásil. Je šikovná jen ta liška se ji moc nelíbí. Ale je šikula a určitě to zvládne. Nakonec tábora přišlo velké překvapení. Lucka jako nejmladší osoba, na táboře oslavila své osmnácté narozeniny a peklo se dobré prasátko. Smutně pokukuje jak ostatní trénují své miláčky a začala žadonit o štěňátko, které na táboře měl výcvikář Štěpán. A dopadlo to tak, že z Lučkovic jsme jeli každý se svým miláčkem. Takže našim dalším zrzavým členem je Desire Laváre Morávia. Více o novém přírustku v sekci Desire Lavare Moravia a foto v sekci společné nebo Desi.

                                                                             Ennynka

 

22.5.2007

Ennynky 1.narozeniny

Tak jsem se konečně dočkala. Nastal den mých 1. narozenin 21.5.

Doma na mě čekal dort a dárečky. Dort byl dobrý. Toustový chléb se sýrem a ozdobený plátkovým sýrem a šunkou. Jen svíčka se nedala sfouknout, protože to byl párek. S Angienkou jsem se podělila, ale chtěla mi nenápadně všechno sebrat. Nejprve se mi pustila do dortu, pak tajně kradla hračky a nakonec i dobrůtky si chtěla schovat. Panička, ale dohlížela a byly jsme poctivě rozděleni.

Taky se jukněte do fotogalerie - Ennynka, tam, jsou nějaké narozeninové fotky.

                                                                           Ennynka

 

9.5.2007

Zkoušky na Slovensku

Na den 5.5.2007 se oba páníčci těšili. Za prvé na zkoušky vloh a odvahy a za druhé, že se setkají s přáteli ze Slovenska.

V pátek 4.5.07 po obědě jsme naskákali do auta, věci už jsme měli zabalené a vyrazili jsme směr Bratislava.Cesta byla dlouhá, tak jsem si chrupla a Angienka poctivě sledovala kam jedeme. Po příjezdu do místa určení jsme se se všemi přivítali a naplánovali co bude dál. Druhý den ráno se vyrazilo do Šali - Veči, kde se vše konalo. Atmosféra pohodová a těch vižliček co tam bylo. Celkem asi 40. Pak jsme měli nástup a panička šla pro číslo. Pochopitelně nechtěla 1 a už si ji tahala z klobouku. Angienky páníček měl 10. A šlo se na věc. Vypustily mě do pole a to bylo něco pro mě. V dálce utekli dva zajci, ale ty jsem neviděla a tak jsem alespoň sledovala stopu. I výstřel byl dobrý, ale žádný bažant ani kachna nepadli jako na honu. Vím byla to jen zkouška jestli se nebojím. Na vystavení jsme žádnou zvěř nenašli.  Pak mě odvolali, že je konec. Paničce řekli známky a šly jsme čekat až bude na řadě Angie. To byla doba. Až v 13.30 hodin. Angieka je zkušenější a tak ji moc chválili za hledání, prý nejhezčí práce.  Ale nakonec si prohnala zajíce, ale vrátila se do 3 minut. O to měla horří znáku za klid před zvěří srstnatou. Na Slovensku je maximální počet bodů 184. Já měla 170 bodů a Angienka 167. Obě jsme uspěly v I.ceně.

No a ta odvaha. Obě máme dvojku, což je asi dobrý. Žádný MOK nedostal vyšší známku.

Ve fotogalerii jsou Angie - dokumenty a Enny - dokumenty jsou posudky a diplomy

                                                                      Ennynka

 

25.4.2007

Šití

V pondělí odpoledne jako každý den když jedeme z práce, se musíme vyběhat. Jezdíme kousek za barák. Je tam ráj bažantů a tak když vyskočíme z auta už hledáme. Jenže já jsem takové péro a jak utíkám zavadila jsem o betonovou rouru. Panička na mě ještě křičí: " rozřízni si nohu, trdlo jedno". Běhám dál, nic nedbaje na to, že panička křičí.

Večer jsme dostaly s Angienkou večeři a šly ještě na dvorek. Poté následovalo ulehnutí na gauč. V tom panička kouká, co to mám na přední tlapě. Roztržená kůže. Panička je poplašňák a tak jsme jely na veterinu. Pan doktor řekl, že je to šikovně roztržené, a že by to srostlo. Ale pro jistotu mi dal do tlapky pět stehů. Moc mě chválil, že při šití držím a necukám. Jen paničce nebylo dobře. Nemá ráda injekce natož nějaké šití. Nakonec jsme to obě zvládly a jely domu. Je to jen povrchové, takže nebudu mít žádnou velkou jizvu. V rychlém běhání a skotačení mi to vůbec nevadí.

                                                                            Ennynka 

  

 

25.4.2007

MVP v Č.Budějovicích

Na víkend 21.-22.4.2007 jsme se nikdo moc netěšil a taky to podle toho dopadlo. Čekala nás výstava. Moje úplně první a Angienky druhá. Nejprve jsem do kruhu šla já a se mnou ještě další tři fenky. Už při nástupu jsem viděla, že patřím spíš do kruhu kde se předvádí chrti. Poslední dobou mi nějak nešmakuje a chybí mi nějaké to kilo. Tak pan rozhodčí řekl, že mám strmou záď. Aby ne, když tam nemám žádné maso a trčí mi kosti. V postoji jsem taky byla taková nejistá. Jako nejmladší v kruhu jsem dostala známku "dobrá". Tak až přiberu zkusím to znova.

Angienka šla za chvilku po nás. Ještě před kruhem byla dobrá, ale jak vešla, sesypali se na ni a začali měřit a koukat na zuby. To bylo asi to, co ji odradilo a byl konec. Běhat moc nechtěla a v postoji se klepala jak králík. Pan rozhodčí řekl, že je moc krásná,  ale musí se předvést. Páníček chtěl alespoň VD, ale pan rozhodčí řekl ne, když h...o tak pro všechny a byl tentokrát přísný. Páníčkovi řekl, že tato fena si VD nezaslouží, že má na V a možná i na titul. Tak Angience nezbyde nic jiného, než si nějakou tu výstavu zopakovat. Alespoň  to nemusím trénovat sama. 

Ve fotogalerii se koukněte jak to bylo.

                                                                                Ennynka

                                                                               

 

18.4.2007

Slunečný víkend

tento víkend 14.-15.4. jsme zůstali všichni doma. Páníček byl na střelbách a panička se věnovala domácí praci. V neděli bylo moc krásně, tak rodinná rada rozhodla, že se bude napouštět bazén na terase. No a tak nezbylo nic jiného než, že panička začala umývat a napouštět bazén. Při napouštění jsem také pomáhala. Moc se mi libilo jak z hadice stříká voda. Koukněte do fotogalerie "Enny" jak pomáhám paničce.

Příští týden nás čeká MVP v Č.Budějovicích (21.-22.4.2007) tak pak napíšu jak jsme s Angienkou dopadly.

                                                                             Ennynka

 

10.4.2007

Velikonoce

Velikonoční svátky jsme trávili opět na srubu. Počasí přálo a tak se pořád pracovalo. Dodělávala se kachňárna a také jsme vyzkoušely s Angienkou jaké to bude až tam budeme lovit. Zatím není rybník zcela napuštěn takže jsme se spíše brouzdaly než-li plavaly.

Místní myslivci nám na výcvik věnovali holuba. Angienka si udělala vlečky a já zkoušela aport. Byla to potvora veliká, ani jsem nechtěla otevřít mordičku, ale pro radost paničky jsem nakonec aport udělala. Sice jen z ruky, ale na fotce vypadám jak velký pes.

Foto z velikonočního víkendu je v sekci "foto-společné"

                                                                       Ennynka

 

2.4.2007

Jarní svod

V pátek jsme opět vyrazili na srub, ale jen do soboty večera. V neděli ráno jsem musela na jarní svod. Doprovod mi dělala Angienka a její páníček. Zatím co já a panička jsme stály frontu, Angienka s páníčkem seděli a popíjeli kávu. Když na nás přišla řada, změřili mě a koukli na zuby. Všechno je v pořádku. Naměřili mi 58 cm a dostala jsem pochavalu, že pěkně ukazuji zuby. Opis výsledků můžete vidět v "Enny dokumenty."

                                                      Ennynka

 

13.2.2007

Výcvik a nácvik

Tak jako každý pátek odpoledne se celá rodina sbalíme a jedeme do lesa do srubu.

Tentokrát se mělo dělat dříví, ale z práce sešloa tak jsme se mohli věnovat kamarádkám Cassie a Debbie. Přijeli i s páníčkama v sobotu odpoledne a přivezli ještě živé králíky.

Apak to přišlo. Páníček uvázal králíka k lesu a jako první šlo vystavovat Angienka, ale je zkušení tak to pro ni byla brnkačka. Pak jsem šla já. Jen tak jsi jdu a najednou něco čmuchám Tak se pěkně přikrčím a jdu úplně potichu a nakonec trochu vystavím, aby se neřeklo. Když jsem se chtěla podívat blíž nebylo mi to dovoleno. I kamarádky se šly podívat Debbienka krásně vystavila.

Potom nám Angienka ukázala, jak se nosí živý králík. Dělat, že je mrtví, ale to jsme mu prokoukly. My ostatní jsme ještě na takové věci malé a tak jsme cvičily jen s kozlíkem.

Druhý den ráno se rozhodlo, že budeme trénovat na výstavu postoj a běh v kruhu. Můžu Vám říct,  je to pěkná otrava, vůbec mě to nebaví. Nejprve jsem si myslela, že je to nová hra, ale to byl omyl. Prý skáču jak koza a tak budeme muset víc cvičit.

Koukněte do fotogalerie na společné foto a až zase budu něco mít napíšu. Pa

                                                                             Ennynka  

 

 

23.1.2007

Velké setkání

Tak jak už název napovídá jedná se o velké setkání. Páníčkové se domluvili a 11.1.2007 dorazili do Českých Budějc Ennynky maminka Ajša, babička Dina a jejich páníčci.

 Přivítání proběhlo v prostorách dvoru autoopravny, kde byla možnost se někam schovat, kdyby jsme se třeba styděly. Ale nejprve jsme se očuchaly, Angienka si mamkou Ajšou moc do oka nepadly. Hned si to vyříkaly a měly k sobě respekt. Po seznámení jsme jeli všichni k nám domů. Hračky nám páníčkové schovaly a tak jsme se nemohly s ničím pochlubit. Ne, že by jsme byly lakomé, ale Angienka má strach, že jí hračky někdo sebere. Ráno když jsme se všichni vyspinkali, začalo balení. Byl na řadě odjezd do lesa do srubu. Po příjezdu do lesa jsme mamce Ajše a babičce Dině vše pěkně ukázaly a hlavně honičku kolem rozpadlého kola slámy. To se nám všem líbilo. Do večera ještě dorazil Míra s kámoškou Borinkou a Janča s Alešem a kamarádem Tinen. A pak začala ta pravá maďarská sešlost. Honění po loučce, kolem slámy, občas do lesa, ale bylo to super.

V sobotu ráno se uspořádala v naší honitbě natláčka na černou zvěř a vysokou spárkatou. Já, Angie, Ajša a Dina jsme zůstaly ve srubu s paničkama. To stání na štontu nás moc nebaví a v leči to není nic pro nás. Udržovaly jsme oheň v krbu a čekaly. Odpoledne dorazili střelci i honci bez úlovku, ale měli zážitky. Něco viděli, někdo si i vystřelil. Pak začala pro hosty zábava, jídlo, pití a  muzika. Maďaři si vystačili sami. Občas někdo něco dobrýho upustil, ale nejmazanější byl Tino. Došel si před srub, kde byly samé dobroty a vybral si tatarák. Moc mu chutnal a ani se s náma nepodělil.

Ráno přišlo balení a loučení. Všichni jsme se rozjeli k domovům a zbyly jen samé krásné zážitky. Snad se to brzo zopakuje a ještě ve větší míře. Jen Vám prozradím co páníčkové chystají. Koupí hodně kachniček a až vyrostou tak si nás pozvou na hon. Máme v honitbě krásný rybník. Tak Lovu zdar.

PS.koukněte do fotogalerie na velké setkání

                                                                          Ennynka

                                                                                

9.1.2007

Silvestr 2006

Na poslední den v roce jsme se připravili, tak že jej společně strávíme celá rodina v lese, kde máme propůjčený dřevěný srub. Je to úplně na samotě a nikdo tam neotravuje. Jelikož Angienka už ví co obnáší silvestr z loňského roku, rozhodla rada, že pojedeme do srubu.

 Odjezd byl plánován na neděli, ale v sobotu po honu se vše změnilo. Rychle páníčci zbalili nejnutnější věci a už v 17 hodin se vyrazilo. Po příjezdu šel páníček na posed a mi s paničkou , Lucinkou a jejím přítelem udržovali v krbu oheň. Najednou padla rána a mi čekali s čím se to páníček asi vrátí. Omyl, ve vzdálené vesnici zkoušeli jak bude fungovat ohňostroj. Páníček se vrátil bez úlovku. Nevadí, panička vzala s sebou všelijaké dobrůtky. Když se blížila půlnoc tak jsme se šli všichni projít do lesa, ale Lucka je takový posera a bála se, že na ni vyběhne divočák. Tak jsme se po chvilce vrátili do srubu a užili zbytek roku 2006. Ten ohňostroj vzdálený připomínal spíše nějaký hon, a tak jsme s Angienkou čekaly kdy půjdeme lovit. Na konec z lovení nic nebylo a tak jsme šli všichni spát.

                                                                           Ennynka

 

4.1.2007

Tak máme za sebou Vánoce a Sivestra.

Já mladší jsem měla teprve první Vánoce a tak jsem se divila, co se to všechno u nás děje. Moc se mi líbil kapr ve vaně, pořád jsem ho chodila sledovat a olizovala jsem z něj vodu. Když panička začala tahat z terasy stromeček v květináči do obýváku, myslelala jsem, že bude sněžit a stromek se uklízí. Ale když panička donesla krabici a začala na stromek věšet všelijaké ozdůbky, bylo mi to divné. Chtěla jsem ji pomáhat, ale nepůjčila mi nic.

Večer to začalo v kuchyni vonět a tak jsme s Angienkou čekaly u kuchyňské linky co upadne. Kupodivu nic! Za to když se začalo slavnostně prostírat na stůl, byly doneseny i naše misky. Panička nám poctivě obrala každé z nás jeden kousek ryby.

Po dobré večeři jsme všichni šli opět ke stromku a jak tak koukám přibyly tam nějaké balíčky. Tak jsme s Angienkou nasadily naše dobré nosíky a začaly si vybírat to co nám nejvíce vonělo. Bylo tam plno dobrůtek, hraček, ale i velký pomocník na hony a to reflexní obojky. Je pravda, že nám velice sluší. Také jsme je hned 30.12.2006 na honu na bažanty vyzkoušely. (aby si nás někdo třeba nespletl s liškou)  

                                                                                         Ennynka

Hon na bažanty

Jak bylo slíbeno, 30.12.2006 jsme byli všichni pozváni na hon do nedalekých Strážkovic na bažanty. (to se mi opravdu moc líbí) Když jsme tu byli minule, panička ztratila mé vodítko. Jsem tak trochu lumpík. Nástup byl asi v 9 hodin a pak už se mohlo vyrazit. Angienka už se celá třásla, bylo docela málo psů a tak věděla, že určitě něco bude nosit. Líbí se jí křídlovaní bažanti a je celá šťastná když utíká a ona ho dožene a ukázkově odevzdá pánovi. Ale když byla dohledávka, tak zapírala slepici. Proč by ji nosila, když už se nehýbe? Taky se za to musela druhý den v lese napravit na ztracené a vlečce.

Já se musím pochlubit co vyvádím na honech. Moc se mi líbí když ti bažanti začnout lítat a po ranách padají k zemi. Musím být přivázaná u paničky, ale aby mohla panička střílet dává si moje vodítko na nohu (já mám chuť taky běžet jako ostatní) A tak jsem po výstřelu vyrazila, ale zapoměla jsem, že jsem na vodítku a škubla jsem tak silně až jsem paničku posadila na pr..l. To jsem dostala vyhubováno a po chvilce jsem byla puštěna a mohla jsem Angience pomáhat. Sice bažanta nepřinesu, ale když padne čekám u ně až Angienka přijde a odnese ho páníčkovi. U výřadu se tváříme dost důležitě, přeci jen byl docela dobrý ulovek 160 bažantů!

                                                                                            Ennynka

 

Náhledy fotografií ze složky Hon na bažanty